KANDYDACI DO RADY MIASTA ZAMOŚCIA

Szanowny Wyborco, lista wyborcza to nie ranking ważności, głosuj na kandydata, a nie na numer.
Kandydaci z KWW Kukiz'15 ułożeni są w porządku alfabetycznym i nie walczą o miejsca na liście, ale o sprawy mieszkańców. Prezentujemy osoby nowe i nieuwikłane w koneksje polityczne i towarzysko-biznesowe.

Okręg nr 1

1. BIL SŁAWOMIR PIOTR, l. 49
Dwoje dzieci, wykształcenie techniczne w dziedzinie  telekomunikacji, przedsiębiorca w zakresie energetyki i teletechniki. Kandyduję do Rady Miasta, ponieważ chcę, by zaszły zmiany pod względem pomocy dla małych i średnich firm w naszym mieście. Trzeba zapewnić im większą elastyczność w pozyskiwaniu kontraktów w naszej okolicy i szybsze realizowanie formalności z tym związanych. Bardzo istotną sprawą jest dla mnie powstawanie nowych uczelni, głównie z wydziałami medycznymi, gdyż jest to duża szansa rozwoju miasta poprzez skupienie większej ilości studentów, którzy mogliby się edukować, a potem znaleźć tu pracę i zamieszkać w naszym pięknym mieście. Bardzo chętnie służyć będę pomocą w każdej sprawie mieszkańców. Jestem dla Was, nie dla kariery!

2. KAWECKI KACPER IWO, l. 30
Kawaler, absolwent wydz. Bezpieczeństwa Narodowego, prowadzi własną działalność gospodarczą.

3. KRASNOPOLSKI WOJCIECH ŁUKASZ, l. 36
Żonaty, 2 dzieci, wykszt. średnie, interesuje się sportem i motoryzacją.

4. MAJDAK-ROKICKA IZABELA ANNA, l. 40
Jestem mieszkanką miasta od urodzenia. Prowadzę własną działalność gospodarczą, pracuję na etacie, jestem żoną i mamą dwóch synów. Nie boję się ciężkiej pracy i wyzwań. Codziennie zderzam się z problemami tego miasta. Dostrzegam jego słabsze strony, które spróbuję naprawić.
Za najważniejszą sprawę uważam bezpieczeństwo naszych dzieci. Będę postulowała o bezpłatne przejazdy komunikacją miejską po zmroku dla uczniów szkół podstawowych. Zamojscy seniorzy powinni mieć zapewnioną dodatkową opiekę medyczną poprzez bezpłatne szczepienia przeciwko grypie. Przyszli rodzice dostęp do dodatkowej pomocy merytorycznej i praktycznej poprzez utworzenie Miejskiej Szkoły Rodzenia.
Jako mieszkanka Starego Miasta zwracam uwagę na problem jakim jest ruch samochodowy w obrębie tego osiedla. Ważną kwestią jest również zapewnienie porządku na podwórzach kamienic.
Zapewniam również o poparciu każdego projektu, który będzie służył dobru mieszkańców miasta. Zamość w sercu ...

5. ORZECHOWSKA ELŻBIETA MARIA, l. 65


6. SIRKO EWA BOŻENA, l. 59
Jestem absolwentką Wydziału Prawa i Administracji, mężatką, 2 dzieci. Jestem mieszkanką Zamościa od urodzenia. Przez większość swojej drogi zawodowej byłam przedsiębiorcą, działającym w sektorze prywatnym. Posiadam kompetencje w zakresie zarządzania zespołem. Konsekwentnie realizuję wyznaczone cele i zadania. Pracowałam również w Sądzie Rejonowym w Zamościu, Urzędzie Wojewódzkim w Zamościu oraz Wojewódzkiej Spółdzielni Spożywców "Społem". Prywatnie interesuje się zdrowym odżywianiem oraz turystyką. Pasjonuje mnie poznawanie odległych zakątków świata. Pragnę, żeby Zamość rozwijał się w dobrym kierunku, aby można było stworzyć dodatkowe miejsca pracy, i aby Zamość kwitnął gospodarczo. Chcę zachęcić mieszkańców do zgłaszania swoich postulatów dotyczących zmian w Zamościu. Tylko wspólnie uda nam się osiągnąć zamierzone cele. Jestem przekonana, iż razem możemy osiągnąć bardzo wiele.

7. SKRZYŃSKI WŁODZIMIERZ SŁAWOMIR, l. 61
Z wykształcenia psycholog. Pracuje jako doradca techniczny w firmie budowlanej. Rodowity Zamościanin, znający potrzeby mieszkańców. Moje postulaty:
- Poprawa estetyki na osiedlu i wokół budynków użyteczności publicznej;
- Podniesienie standardu komunikacji pieszych i zmotoryzowanych;
- Rozbudowa ścieżek rowerowych w celu poprawy bezpieczeństwa mieszkańców;
- Służba i wsparcie dla mieszkańców.

Okręg nr 2

1. BADACH IRENEUSZ ROMUALD, l. 56
Jestem żonaty, mam jedno dziecko. Posiadam wyższe wykształcenie, pracuje jako terapeuta w Środowiskowym Domu Samopomocy w Zamościu. Dzięki pracy z osobami z zaburzeniami psychicznymi i upośledzeniem umysłowym nauczyłem się dostrzegać problemy innych ludzi, lepiej ich rozumieć, wykazywać się empatią, której tak często brakuje w naszym życiu.
Staram się rozwijać swoją wiedzę i umiejętności w różnych dziedzinach życia: zawodowo i prywatnie. Posiadam uprawnienia do szkolenia i egzaminowania kierowców. Obecnie jestem słuchaczem Studium Medycznego na wydziale terapii. Interesuję się, techniką, informatyką, motoryzacją. Uprawiam różne formy aktywności fizycznej w tym już od kilkunastu lat taniec towarzyski. Jako, że swoje życie związałem z Zamościem, pragnąłbym, aby moje miasto było miastem rozwijającym się, miastem wielopokoleniowym, gdzie każdy będzie mógł się realizować zawodowo, rodzinnie, kulturalnie, gdzie młodzi będą widzieli swoją przyszłość, a starsi będą mieli godne warunki życia i szacunek na jaki zasługują.

2. BISZKONT ADRIAN ŁUKASZ, l. 32
Mam wspaniałą żonę Kasię i trzyletniego synka Tymka. Po narodzinach syna poważnie rozważaliśmy z żoną decyzję o wyprowadzce z Polski, aby zapewnić mu godziwą przyszłość. Na szczęście na scenie politycznej pojawił się ruch obywatelski Kukiz’15 – szansa na wprowadzenie Polski na właściwe tory. Dlatego od ponad czterech lat biorę aktywny udział w lokalnych inicjatywach Kukiz’15, tj. Festiwal Zdrowej Żywności Wolnej od GMO – Bezpośrednio od Rolnika w Zamościu, zbiórka darów dla poszkodowanych w nawałnicach na Pomorzu w 2017 roku, zbiórka karmy dla psów przebywających w zamojskim schronisku. 
Wierzę, że MY, mieszkańcy Zamościa, mamy wpływ na rozwój gospodarczy, tworzenie atrakcyjnych i dobrze płatnych miejsc pracy w naszym mieście. Potrzeba tylko entuzjazmu, świeżości i wytrwałości w działaniu, by zrealizować te cele. Dlatego proszę Państwa o głos, abyśmy razem osiągnęli sukces.
Adrian Biszkont - 32 lata, szczęśliwy mąż i ojciec, przedstawiciel handlowy.

3. CHRZĄSZCZ MARTA, l. 27
Mężatka, córka 7 miesięcy. Ukończyłam Technikum Rolnicze w Zamościu - Technik Architektury Krajobrazu. Absolwentka Wydziału Ekonomii i Zarządzania - kierunek Bezpieczeństwo Narodowe. Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Zielonogórskiego - uzyskany tytuł magister na kierunku Administracja. Interesuję się e-administracją, a moją pasją jest aranżacja terenów zieleni.W najbliższej kadencji będę zabiegała o to aby Zamość był miastem dla młodych.   Mój pomysł na Zamość:
-stworzyć miejsca spotkań i integracji mieszkańców;
-weekendowy włóczykij z przewodnikiem szlakami Roztocza dla różnych grup wiekowych mieszkańców i turystów;
-szersze wykorzystanie walorów przestrzennych parku miejskiego poprzez stworzenie kawiarni, koncertów plenerowych, weekendowych potańcówek pod gwiazdami; 
-zagospodarowanie placów wokół przystanków autobusowych;
-rozbudowa osiedlowych miejsc parkingowych;
-inicjatywa budowy przyblokowych garaży dla rowerów.

4. GRELA KATARZYNA ALICJA, l. 25
Absolwentka Uniw. Medycznego w Warszawie. Pracuje jako przedstawiciel handlowy.

5. MAJDAŃSKA ANITA, l. 28,
Wykszt. wyższe, fizjoterapeuta, współpracuje z Ośrodkiem Pomocy Społecznej.

6. PILCZUK KRYSTIAN, l. 30,
Przed Nami kolejne wybory samorządowe. Te będą dla mnie szczególnie ważne, gdyż zdecydowałem się w nich kandydować do Rady Miasta Zamość.
Jestem rodowitym Zamościaninem, tutaj się urodziłem i wychowałem. Po ukończeniu studiów na kierunku administracja na UMCS w Lublinie postanowiłem wrócić w swoje rodzinne strony.
Przez ostatnie lata Zamość wypiękniał i stał się głównie atrakcją turystyczną, jednak turystyka to nie wszystko. W związku z tym jako Radny skupię się na działaniach mających na celu podniesienie standardu życia jego mieszkańców. Będę zmierzał do tego, aby sesje Rady Miasta miały charakter posiedzeń merytorycznych, z których będą wypływały konstruktywne i korzystne dla mieszkańców ustalenia.
Drogi Wyborco, daj szansę osobom młodym, nieuwikłanym w spory polityczne - najbliższe wybory samorządowe to najlepsza ku temu okazja. Po pierwsze Zamość!

7. PSZTYĆ ŁUKASZ, l. 33
Wykszt. średnie, pasjonuje się strzelectwem.

Okręg nr 3

1. BURDA ANDRZEJ MAREK, l. 61
Od 1983 r. mieszka w Zamościu. Żonaty, ma 2 dzieci. Studia magisterskie ukończył na Wydziale Maszyn Górniczych i Hutniczych AGH w Krakowie, a 2-letnie studia podyplomowe na kierunku Informatyka w zarządzaniu na Politechnice Lubelskiej. Stopień doktora nauk technicznych, w dyscyplinie automatyka i robotyka, uzyskał na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej AGH w Krakowie. Jest autorem i współautorem wielu artykułów naukowych. Jego publikacje znajdują się w międzynarodowych monografiach i czasopismach naukowych, w tym w jednym z najlepszych czasopism o zasięgu światowym Expert Systems with Application.
Pracował jako konstruktor w Krakowskiej Fabryce Aparatury Pomiarowej, a następnie jako wykładowca w Technicznej Szkole Wojsk Lotniczych w Zamościu. Od 1999 roku jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Zamościu.
Obecnie pełni funkcję dziekana Wydziału Zarządzania i Administracji oraz Fizjoterapii i Pedagogiki. Kieruje Katedrą Informatyki i Inżynierii Wiedzy.
Lubi sport i literaturę. Był współzałożycielem i instruktorem w klubie tenisowym Return w Zamościu. Zwolennik długich, pieszych wędrówek górskich i rowerowych tras po Roztoczu. Na co dzień biega długie dystanse. Pasjonuje go historia Polski i Regionu.

2. CHRUŚCIŃSKA ALINA EWA, l. 58


3. DERKACZ ANETA ELŻBIETA, l. 23
Ukończyła informatykę inżynierską w WSiA w Zamościu, stpendystka Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

4. KIETLIŃSKA ALICJA, l. 59,
lat 59, mgr inż. AR Kraków, pracownik Inspekcji Sanitarnej. - godne warunki mieszkaniowe dla każdego. Moje postulaty:
- dbałość o swoje małe środowiska
- powszechna decyzyjność obywatelska w sprawach istotnych dla miasta
- pieniądze z podatków na cele społeczne  dla  Zamościa

5. MAGDZIAK MARIUSZ PIOTR, l. 35
Absolwent filozofii na UKSW, interesuje się psychologią, polityką i muzyką.
Jestem człowiekiem nowym w polityce, nie związanym dotychczas z innymi partiami politycznymi. Zdecydowałem się na start w wyborach samorządowych ze względów patriotycznych, a nie korzyści materialnych. Niczego nie obiecuję jak inni politycy, którzy zazwyczaj nie dotrzymują słowa. Jedyne co mogę obiecać jest to, że dołożę starań by rozwiązać istotne problemy dla miasta oraz mojego okręgu wyborczego. Jestem lokalnym patriotą, uważam się za człowieka świadomego, któremu nie jest obojętny los jego państwa i miasta. Urodziłem się i wychowałem w Zamościu i mieszkam tutaj obecnie. Mam nadzieję, że wspólnie z moimi rodakami, mieszkańcami mojej małej ojczyzny zbudujemy mądrze dobrą przyszłość w taki sposób, żeby nie musieć stąd wyjeżdżać za chlebem. W swej pracy skupię się na kwestiach merytorycznych, a nie na bezproduktywnych sporach partyjnych.

Okręg nr 4

1. GOLEMO MAŁGORZATA BARBARA, l. 52


2. KRAWIEC STANISŁAW RYSZARD, l. 57
Żonaty, wykszt. zawodowe, interesuje się literaturą.

3. ŁASOCHA LESZEK, l. 49
Z wykształcenia jestem nauczycielem przedmiotów technicznych. Nie pracowałem jednak w zawodzie ze względów ekonomicznych. Moja pierwsza praca to logistyk w transporcie międzynarodowym TIR, który to zawód wykonywałem przez 16 lat. Od 10 lat pracuję z powodzeniem w branży kurierskiej jako kurier. Jestem ojcem czwórki dzieci. Żona Anna pracuje jako nauczyciel w Żdanowie. Od 20 lat mieszkamy w Zamościu.

4. MAZUR ANNA, l. 46
Przedsiębiorca w branży finansowej, absolwentka UMCS

5. MUSZYŃSKA BRZYSKA AGNIESZKA, l. 45
Absolwentka matematyki na UMCS spec. "metody numeryczne i programowanie". Pochodzi z Lublina, do Zamościa przyjechała "za mężem". Z wyboru i z zamiłowania nauczyciel. Przez wiele lat pracownik dydaktyczny Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Zamościu.
W wolnych chwilach słucha muzyki jazzowej oraz czyta literaturę włoską i iberoamerykańską. Miłośniczka piłki nożnej w wydaniu polskim (ogląda wszystkie mecze ekstraklasy) oraz filmowych postaci Columbo, Kojak oraz inspektor Callahan (Brudny Harry). Zafascynowana kulturą i kuchnią śródziemnomorską.
Prywatnie żona i matka oraz właścicielka posokowca bawarskiego.

6. TYRKA TOMASZ ŁUKASZ, l. 35,
mgr Żonaty, wykszt. wyższe,